Vandaag zijn we begonnen met het planten van 10.000 bomen in onze directe omgeving. Hiermee versterken we de bosgebieden waar tientallen vogelsoorten verblijven. Ook versterken we de corridor voor de back-and-white colobus monkey. Ze kunnen via de nieuw geplanten bomen makkelijk naar omliggende bosgebieden, waar andere groepen colobus apen leven. Ook gaan we erosie tegen, zorgen we voor schone lucht en geven de bomen constante koeling.
Afgelopen weken zijn we druk bezig geweest met graven van gaten. Dit weekend is de regen begonnen en vanaf vandaag worden de bomen geplant. Over vier weken moeten alle bomen in de grond zitten.
De bomen hebben we in onze eigen kwekerij gegroeid. De zaden die we hiervoor gebruikt hebben, komen uit de directe omgeving. We hebben geen zaden gekocht maar verzameld tijdens de periode dat de bomen hun zaden laten vallen. Op deze manier weten we zeker dat we alleen bomen planten die ook op natuurlijke wijze in de omgeving plaatsvinden.
Bij alles wat we doen houden we rekening met de omgeving. Daarom hebben we voor dit project extra mensen ingehuurd die aan de rand van het gebied wonen. We geven ze niet alleen een tijdelijke baan, maar laten ze ook zien hoe belangrijk de bomen voor hun leefomgeving zijn. Als ze de bomen zelf geplant hebben, zullen ze ook helpen om de bomen te beschermen.
In nauwe samenwerking met de omliggende dorpen en de lokale overheid planten we dit jaar 10.000 bomen. Dit project is mede mogelijk gemaakt door Rafiki Tanzania.
Wij verwelkomen u graag in onze prachtige villa in Arusha. Samen plannen we een onvergetelijke vakantie. Onze bijzondere Tanzania reizen zijn geheel op maat gemaakt en worden door ons georganiseerd vanuit Arusha. Wij helpen je graag jouw droomreis voor 2022 samen te stellen. Neem vrijblijvend contact met ons op voor meer informatie.
Wil je een vraag stellen?
En bel je liever (via Whatsapp)?
Dat kan ook!